Tuwim dla dzieci

Spektakl

Informacje

Tuwim dla dzieci

Julian Tuwim to jeden z tych kilku polskich poetów, którego nikomu nie trzeba przedstawiać.   Śmiało możemy nazwać go twórcą familijnym, wywołującym pozytywne emocje i serwującym dużą porcję dobrego humoru. Wiersze Tuwima towarzyszą nam w edukacji, rozwoju i dojrzewaniu. Jego bohaterowi są wyraziści , problemy adekwatne do wieku odbiorcy, a lekkość i najwyższa jakość literacka utworów sprawia, że stają się one znakomitym materiałem do teatralnych zabaw. Znajdziemy tu zarówno małe   prawdki   życiowe jak i mądre życiowe prawdy – nikogo nie trzeba przekonywać, że tę literaturę trzeba i powinno się w teatrze dla najmłodszych pokazywać.

„Tuwim dla dzieci” w Teatrze Miejskim w Gliwicach   to kompilacja znanych, mniej znanych i zupełnie zapomnianych wierszy dla dzieci naszego znakomitego poety. To spektakl bardzo muzyczny, w którym widzowie będą – dosłownie! – wciągani w teatralną przygodę. Zabieramy was do czarodziejskiego gabinetu poety, w którym słowa, rymy i wiersze ubrane zostaną w bogatą plastykę teatru masek, lalek i cieni.

Wierzymy, że przez chwilę dorośli przypomną sobie, jak cudownie jest być dzieckiem, a dzieci zrozumieją, że dzieckiem jest być najcudowniej.

Scenariusz i reżyseria:   Jerzy Jan Połoński
Muzyka: Łukasz Damrych, Piotr Nazaruk
Aranżacje:   Łukasz Damrych
Scenografia i kostiumy:   Joanna Martyniuk
Choreografia:   Michał Cyran
Przygotowanie wokalne:   Karolina Bugla-Ćwil

Obsada:   Iga Bancewicz   /Aleksandra Wojtysiak,   Antonina Federowicz,   Anna Maria Moś/Klaudia Cygoń – Majchrowska, Rafał Domagała /   Paweł Majchrowski,    Cezary Jabłoński,   Maciej Piasny

 

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora jak również za jakość realizowanej przez niego oferty