Nowa Prowincja Cafe Wine Bar

Gastronomia

Informacje

Nowa Prowincja Cafe Wine Bar

Zapraszamy do nowego miejsca Nowa Prowincja, które powstało w Gliwicach w budynku "starej poczty".
W naszej ofercie znajduje się min. słynna już czekolada na gorąco oraz tarta cytrynowa, ciasto czekoladowe z dodatkiem prawdziwej bitej śmietany. Stawiamy na jakość, dlatego do naszych deserów używamy jaja od szczęśliwych kurek oraz prawdziwe masło. Na brunch polecamy sycące, ale nie przekombinowane sałatki lub ręcznie lepione pierożki O!Leny, występują w dwóch odsłonach.
Nasza karta win jest niewielka, ale wyśmienita, a czerwone stołowe wino jest mocną bazą naszego sosu bolognese. Do mocniejszych trunków typu Wybuhowa, polecamy szeroką gamę przekąsek. I moglibyśmy tak jeszcze długo wymieniać i opisywać nasze wspaniałości, ale najlepiej przyjść, zobaczyć i spróbować.
Nowa Prowincja jest filią krakowskiej kawiarni, w której bywali min. Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Adam Zagajewski, a do tej pory bywają Ewa Lipska, Grzegorz Turnau i wiele innych znakomitych osobowości. Wzorem Krakowa, chcemy stworzyć miejsce, w którym toczyć się będzie życie towarzyskie i kulturalne. Bardzo się cieszymy, że nasz sąsiad KINO AMOK w tak ważnym dla siebie dniu, obchody swojego 30-lecia, zaufał właśnie nam i powierzył organizację spotkania z dyrektorką Panią Urszulą Biel. Byliśmy też jednym z "przystanków" festiwalu "Miedzianka po drodze". Jednym zdaniem, w naszej kawiarni znajdziecie kawałek dobrego jazzu, niezłą porcję sztuki, słodko-słone menu i trunki godne najwytrawniejszych podniebień.